LIPOLIZA INIEKCYJNA


Co to jest?

 Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem pozwalającym na modelowanie ciała bez ingerencji chirurgicznej. Jest idealną metodą stosowaną przede wszystkim przy zmniejszaniu podbródka i poprawiającą kształt dolnej szczęki. Leczeniu mogą być poddane również okolice brzucha, bioder, pośladków, ud, a także ramion, karku oraz pleców. 


Przebieg zabiegu:

 Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z soi, który działa jak środek lipotropowy - zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w organizmie. Fosfatydylocholinę podaje się bezpośrednio do tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Wybrane partie ciała poddawane są serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po podaniu fosfatydylocholina przenika do wnętrza komórek tłuszczowych i powoduje rozpad trójglicerydów, które następnie wraz z lipoproteidami transportowane są do wątroby, gdzie ma miejsce rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu. Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.

 Najczęściej jest konieczne wykonanie 2-4 zabiegów, z przerwą pomiędzy nimi trwającą około 4- 8 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolonych z efektów po 2-3 zabiegach. 


Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciężkie choroby wątroby, nerek
  • zła krzepliwość krwi
  • zaburzenia miesiączkowania
  • ostre infekcje

   Cennik

jedna ampułka 200 ZŁ

podbródek 200-400 ZŁ

kolana/łokcie 400-800 ZŁ

ramiona 600-1200 ZŁ

brzuch 800-1200 ZŁ

uda 800-1600 ZŁ