BEZPIECZNIE LATEM

BEZPIECZNIE LATEM

Latem pamiętaj o specjalnej ochronie skóry ciała, a w szczególności TWARZY! Szkodzą jej nie tylko promienie słoneczne, ale także słona woda czy wysuszające powietrze wszechobecnych klimatyzatorów… Pielęgnacja skóry w okresie letnim polega przede wszystkim na stosowaniu kosmetyków zawierających filtry przeciwsłoneczne oraz właściwie dobrane do cery składniki aktywne i nawilżające.

Oto kilka zasad jakimi powinniśmy się kierować przed wyjściem na słońce:

1. Kosmetyków z filtrami UVB i UVA powinniśmy używać bez względu na porę roku.

2. Unikaj przebywania na słońcu, kiedy promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze (w godzinach 11-15). W szczególności dotyczy to niemowląt i dzieci do 3 roku życia.

3. Nie ma filtrów (SPF), które ochronią naszą skórę w 100%- niestety…

4. Ochrona przeciwsłoneczna powinna dotyczyć zarówno promieniowania UVB, jak i UVA-wybieraj produkty z takim oznaczeniem.

5. Zaczynając opalanie wybierz kosmetyki o wyższej wartości faktora ochronnego, a w miarę pojawiania się opalenizny stopniowo ją obniżaj.

6. Do ochrony skóry twarzy zaleca się stosowanie co najmniej filtra SPF 30 uchroni Cię to przed przedwczesnym FOTOSTARZENIEM.

7. Opalanie w klimacie śródziemnomorskim, czy w górach wymaga stosowania wyższych faktorów ochronnych (o ok. 10-15 SPF w stosunku do standardowo zalecanych wartości dla danego fototypu skóry). Im bliżej równika przebywamy, tym wartość filtra SPF powinna być wyższa!!! WIEDZIAŁEŚ/AŚ O TYM ?

8. Kosmetyki z filtrami ochronnymi nakładaj na skórę najpóźniej 20- 30 minut przed wyjściem na słońce. Smarując ciało nie zapominaj o szyi, uszach, ustach, dołach podkolanowych i powierzchniowej stronie stóp. Obowiązkowo posmaruj twarz, w tym okolicę oczu!

9. Aplikację preparatu z filtrami ochronnymi powtarzaj zgodnie z zaleceniami producenta, które powinny być umieszczone na opakowaniu kosmetyku (zwykle co 2 godziny), gdyż pod wpływem potu część ochrony zanika oraz każdorazowo po kąpieli w wodzie (nawet po zastosowaniu preparatu wodoodpornego, ponieważ wskutek wycierania skóry ręcznikiem dochodzi do usunięcia części produktu kosmetycznego).

10. Ilość nakładanego na skórę preparatu jest istotna i wynosi 2 mg/1 cm2 ciała.

11. Jeśli zażywasz jakieś leki- sprawdź czy nie są to leki fotouczulające- taką informację powinna zawierać ich ulotka.

12. Nie zapominaj o ochronie głowy kapeluszem, czapką oraz ochronie oczu- stosuj okulary z filtrem UV (od 1 do 4) i filtrami polaryzacyjnymi.

13. Nie dopuszczaj do „ spieczenia raka”- jego wstępowanie zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry

14. Na bieżąco obserwuj swoją skórę (i Twoich bliskich), a zwłaszcza ciemne znamiona. Jeśli zauważymy jakąś zmianę zabarwienia skóry musimy zgłosić się do lekarza. Najlepiej, aby profilaktycznie raz w roku sprawdzić znamiona i zmiany skórne u lekarza dermatologa. Czerniak złośliwy skóry jest niebezpiecznym nowotworem, ale wyleczalnym we wczesnym stadium jego rozwoju.

15. A włosy??? Je również możesz chronić preparatami zawierającymi filtry UVA, UVB, utrzymującymi dodatkowo właściwe ich nawilżenie! Załóż stylową chusteczkę, kapelusz, czapkę….

a po opalaniu …:

1. Po opalaniu, nie zmywaj preparatu ochronnego mydłem lecz nowoczesnym syndetem- mydłem bez mydła. Preparaty te zmywają brud, nie naruszając płaszcza lipidowego skóry, rozpuszczone w wodzie nie powodują alkalizacji skóry, dzięki czemu nie zmieni się jej pH i nie ulegnie ona wysuszeniu i podrażnieniom.

2. Po kąpieli słonecznej warto nałożyć na skórę balsam zawierający np. pantenol, alantoinę, witaminę E, mocznik, wyciąg z ogórecznika lekarskiego, aloes czy olej z wiesiołka.

3. Jeśli Twój naskórek ulega złuszczeniu- nie zdzieraj go na siłę- możesz podrażnić ją jeszcze bardziej, a do tego spowodować powstawanie przebarwień.

4. Pij wodę! By zaspokoić dzienne zapotrzebowanie, należy wypijać od 1,5 do 2 litrów wody (więcej, gdy podczas opalania intensywnie się pocisz). Woda mineralna nie tylko nawilży skórę "od wewnątrz", lecz także poprawi trawienie, przyśpieszy proces usuwania toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

5. Odwiedź gabinet kosmetologiczny w celu przeprowadzenia regeneracji i nawilżenia cery

Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swoją skórę latem, zapoznaj się z naszą aktualną ofertą:

http://laboratoriumpiekna.pl/…/przygotuj-sk%C3%B3r%C4%99-na…


Pięknego i bezpiecznego letniego wypoczynku życzy:

Laboratorium Piękna
ul. Brzeska 7a67-200 Głogów
tel. 660 954 141
email: poczta@laboratoriumpiekna.pl