BOTOX- NIE TYLKO NA ZMARSZCZKI

Botoks (toksyna botulinowa) -  powszechnie jest znany ze swoich właściwości przeciwzmarszczkowych, dzięki czemu znalazł zastosowanie w MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ, ale nie tylko! W Laboratorium Piękna skutecznie stosujemy botoks także m.in. w leczeniu migreny, nadpotliwości czy w leczeniu bruksizmu

Botoks w leczeniu bruksizmu

Bruksizm oznacza mimowolną i nadmierną aktywność mięśni żwaczy, która objawia się zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu co może doprowadzić do ścierania się szkliwa i dalszego niszczenia zębów, a także do innych patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Aby temu zapobiec, w mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe można wstrzyknąć botoks, który ograniczy siłę pracy mięśni policzkowych. Efekty zauważalne są już po ok. 3 dniach od zabiegu i utrzymują się przez ok. pół roku. Należy zaznaczyć, że jest to jedynie metoda wspomagająca leczenie bruksizmu, której koszt wynosi od 600 zł.


Botoks na migrenę

Botoks jest lekarstwem także na przewlekłą migrenę. W tym przypadku jest traktowany jak lek przeciwbólowy o przedłużonym działaniu. w trakcie konsultacji pacjent określa, które partie mięśni twarzy i głowy wywołują ból odpowiedzialny za migrenę, po czym jeśli nie ma przeciwwskazań, lekarz wstrzykuje w nie botoks, który je rozluźnia, przez co prawdopodobnie przerywa przekazywanie informacji o bólu do mózgu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, a pierwsze efekty są zauważalne po tygodniu od zabiegu. U części pacjentów ból znika całkowicie, u innych jego siła jest zmniejszona do minimum lub utrzymuje się on znacznie krócej. Koszt takiego zabiegu to ok  2 tys.zł.

Botoks w leczeniu nadpotliwości

Po wstrzyknięciu botoksu dochodzi do zablokowania impulsu nerwowego docierającego do gruczołów potowych (zablokowania tzw. przewodnictwa nerwowo-gruczołowego). W konsekwencji nie dochodzi do pobudzenia czynności gruczołów, a co za tym idzie - produkcja potu jest zatrzymana. Pierwsze efekty są widoczne są już po 3-4 dniach od zabiegu, a zmniejszenie wydzielania potu (nawet o 80 proc.) następuje po ok. 2-4 tygodniach od wykonania zastrzyków. Taki stan utrzymuje się zwykle od 6 do 9 miesięcy po zabiegu. Koszt jednego zabiegu wynosi ok. 2 tys. zł.

Jeśli masz pytania, zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację w Gabinecie Medycyny Estetycznej- tel 660 954 141

Zapraszamy!