PRZEBARWIENIA- najlepsze zabiegi cz.1- W PAŹDZIERNIKU 20% taniej!!!

Przebarwienia skórne są poważnym defektem estetycznym oraz wyzwaniem dla kosmetologów i dermatologów. Głównym powodem ich powstawania jest nadmierna ekspozycja słoneczna. Problem ten dotyczy blisko 90% Polaków, a zmiany pigmentowe różnego pochodzenia mogą powstawać w każdym wieku. Liczba osób cierpiących na przebarwienia wzrastała w ostatnich dekadach na skutek pojawienia się alternatywnych metod opalania, jakimi jest solarium czy preparaty przyspieszające opalanie i samoopalacze.

Melanina to pigment, który nadaje charakterystyczny kolor skóry, włosów oraz oczu każdego człowieka. Pod wpływem promieniowania UV jej ilość w skórze tymczasowo zwiększa się wywołując efekt opalenizny. Zaburzenia syntezy lub umiejscowienia się melaniny skutkują powstawaniem przebarwień. Ze względu na głębokość występowania wyróżnia się przebarwienia naskórkowe, śródskórne oraz mieszane.

 

Płytsze przebarwienia naskórkowe mają intensywny brązowy kolor. Powstają przez nagromadzenie w naskórku zwiększonej liczby melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę. Głębsze przebarwienia występują w skórze właściwej w warstwie brodawkowatej. Ich kolor jest mniej wyraźny niż przebarwienia naskórkowe. W niektórych przypadkach przebarwienia śródskórne przybierają szary kolor. Istnieje również możliwość mieszanego umiejscowienia. W takim przypadku zwiększona pigmentacja występuje jednocześnie w naskórku oraz skórze właściwej.

 

Istnieje wiele przyczyn powstawania przebarwień. Najczęściej jest to zbyt długie i/lub zbyt częste przebywanie na słońcu. Kolejną przyczyną są zaburzenia hormonalne, które mogą występować w trakcie ciąży, menopauzy oraz w wyniku stosowania antykoncepcji lub leków hormonalnych. Przebarwienia mogą również występować na skutek nadczynności tarczycy, zapalenia przydatków, chorób wątroby, zaburzeń miesiączkowania oraz na skutek działania substancji fotouczulających. Powstawanie przebarwień jest często uwarunkowane genetycznie. Z tego powodu obserwując zmiany pigmentowe u rodziców niezmiernie ważna jest odpowiednia profilaktyka i szybkie działanie przy pierwszych takich zmianach u dziecka. Podczas diagnostyki przebarwień niezwykle ważne jest zastosowanie zaawansowanej diagnostyki, dzięki której można określić rodzaj przebarwienia, tzn. piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne.

 

Proces powstawania przebarwień jest różnorodny i bardzo skomplikowany. Równie skomplikowany, trudny i często długi proces towarzyszy usuwaniu zmian pigmentacyjnych. Istnieje szereg metod, które pozwalają zredukować plamy, jednak ich skuteczność jest zależna od właściwej diagnozy rodzaju przebarwienia i doboru odpowiedniej metody zabiegowej.

 

PRZEBARWIENIA POSŁONECZNE 
Przebarwienia posłoneczne występują najczęściej na twarzy kobiet. Powstają przez nagromadzenie barwnika z komórek melanocytów, które są odpowiedzialne za ochronę przeciwsłoneczną. Główną ich przyczyną jest właśnie długotrwałe opalanie bez odpowiedniej ochrony UVA/UVB. W zależności od głębokości ulokowanych w skórze melanocytów, plamy są bardzo intensywnie brązowe lub jaśniejsze - koloru kawy z mlekiem. Istnieje wiele metod usuwania przebarwień posłonecznych, jednak dermatolodzy zgodnie twierdzą, iż najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka zapobiegawcza. Polega ona na stosowaniu filtrów o wysokim faktorze SPF, unikaniu w bardzo gorące dni słońca w godzinach 11:00 - 15:00 oraz stosowaniu ubrań ochronnych gwarantujących odpowiednią fotoprotekcję. Niestety często sama profilaktyka nie wystarcza. Pozostaje wówczas zastosowanie dermokuracji rozjaśniającej, np. z witaminą C. 
  • POLECAMY PEELINGI Z KWASAMI KOJOWYM I CYTRYNOWYM - wybielające, rozjaśniające nieregularności kolorytu skóry, usuwające przebarwienia i plamy różnego pochodzenia, doskonałe do osiągnięcia szybkich efektów wyrównujących koloryt skóry po nierównomiernym opalaniu się oraz uszkodzeniach posłonecznych, szczególnie zalecany w przypadku występowania dużej ilości plam-plamek o zabarwieniu żółtawym (do jasno brązowego) na całej skórze. 
  • INFUZJA TLENOWA POWER INFUSE ACE+ANTI-OX - Zabieg łączący oczyszczenie z działaniem rozjaśniającym przebarwienia. Pierwszym jego etapem jest oxybrazja- peeling wodno-tlenowy- oczyszczający, regulujący sebum, nawilżający oraz dotleniający rytuał dla każdej nawet wrażliwej cery. W drugim etapie działamy serum aplikowanym tlenem medycznym. Tajemnicą efektywności tego połączenia jest nie jedynie dotleniające działanie infuzji, ale bogaty w składniki aktywne skoncentrowane serum będące prawdziwym remedium dla skór z widocznymi przebarwieniami, nierównym kolorytem, narażonych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych (tytoń, alkohol, ograniczona ilość snu, zanieczyszczenie środowiska itp.) Zawiera szereg antyoksydantów wymiatających wolne rodniki, witaminę A,C i E oraz zestaw  bioflawonoidów. UWAGA: zabieg można stosować nawet przed WIELKIM WYJŚCIEM jako tzw. ZABIEG BANKIETOWY.
OSTUDA to brązowe plamy o układzie symetrycznym. Zazwyczaj występują na twarzy (głównie czoło i policzki) oraz na karku. Powstawanie ostudy jest powiązane z zaburzeniami hormonalnymi oraz promieniowaniem UV. Najczęściej występuje u osób o ciemnym fototypie skóry. Ostuda jest ściśle powiązana z poziomem hormonów, który ulega wahaniom w czasie przyjmowania antykoncepcji lub innych terapii hormonalnych oraz w czasie menopauzy. Z tego też powodu występuje głównie u kobiet. Przyczyną pojawienia się ostudy mogą być również: zaburzenia tarczycy, substancje fotouczulające, choroby wątroby oraz nieodpowiednio zbilansowana dieta. Ostudzie jest bardzo trudna do usunięcia i należy przede wszystkim dbać o dobrą profilaktykę. Jeżeli jednak już doszło do takich zmian - najskuteczniejszą metodą są silne kwasy łączone z mikrodermabrazją. Warto pamiętać, że jest to intensywna terapia i odradza się ją w przypadku skór wrażliwych.
  • POLECAMY ZABIEG z M-KWASEM PIROGRONOWYM - rozjaśniający nawet głęboko umiejscowione przebarwienia, a jednocześnie regulujący pracę gruczołów łojowych, oczyszczający pory, intensywnie odmładzający, ujędrniający, wygładzający zmarszczki i bruzdy oraz redukujący blizny. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą daje w krótkim czasie doskonałe efekty depigmentacyjne, zbliżonych do tych, które otrzymujemy znacznie agresywniejszymi zabiegami złuszczającymi. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym przy stężeniu kwasu 50% pH 1.6 i 55% pH 1.5 lub w gabinecie medycyny estetycznej przy wyższym stężeniu 60% pH 1.3. 
PLAMY SOCZEWICOWATE to charakterystyczne zmiany pigmentacyjne o różnych odcieniach brązu. Z wyglądu podobne do ziaren soczewicy. Ich owalny kształt jest wyraźnie oddzielony od zdrowej skóry. Rozsiane są najczęściej na plecach, klatce piersiowej i twarzy, rzadziej na szyi, przedramionach i grzbietach rąk. Charakteryzują się pogrubionym naskórkiem wystającym poza linię skóry. Plamy soczewicowate powstają na skutek wzrostu melanocytów w warstwie podstawnej skóry. Zazwyczaj powstają po 30. roku życia i mają tendencję do zanikania z biegiem czasu. Plamy soczewicowate są sporym wyzwaniem dla dermatologów i kosmetologów. Ich leczenie polega zazwyczaj na stosowaniu krioterapii lub lasera. Niezwykle ważna w procesie redukowania zmian jest odpowiednia pielęgnacja domowa. 
PRZEBARWIENIA POZAPALNE / POTRĄDZIKOWE - występują w miejscach, w których pojawiały się zmiany trądzikowe, oparzenia skóry, uczulenia lub inne urazy. Zmiany te powstają na skutek zmniejszenia liczby grup sulfhydrolowych, które hamują melanogenezę, czyli tworzenie pigmentacji skóry. Zmiany pigmentowe pozapalne mogą być efektem działania substancji fotouczulających. Przebarwienia powstałe w wyniku stanów zapalnych mają tendencję do ustępowania samoistnie po długim okresie.
  • POLECAMY ZABIEG PDT BLACK ESSENTIAL MELA-IONIC do redukcji plam i przebarwień, niwelacji blizn szczególnie potrądzikowych. Zabieg pobudza naturalne złuszczanie z efektem odnowy, wybiela skórę przez hamowanie produkcji melaniny, wygładza zmarszczki, stymuluje syntezę kolagenu i nawilżenie, ma również działanie antyrodnikowe. Nowatorski Ionic Peel System to nieagresywny system eksfoliacji, który pobudza naturalne złuszczanie, dając efekty odnowy, wygładzenia i rozjaśnienia skóry wszystkich fototypów. Zawiera także skutecznie wybielający Hexylrezorcinol, który hamując produkcję melaniny (jest 4 razy silniejszy niż Hydrochinon), działa antyrodnikowo i antyglikacyjnie – chroni przed niszczeniem kolagenu i innych białek. Przebarwienia rozjaśniają także pozostałe składniki: Superox-C™, ekstrakt z indyjskiej rośliny Punarnava, ekstrakt z mącznicy (arbutyna), Emblica i roślinne ekstrakty z lukrecji, kurkumy, papai, ogórka, limonki i dziewanny.  UWAGA: zabieg można stosować nawet przed WIELKIM WYJŚCIEM jako tzw. ZABIEG BANKIETOWY.

Niektóre rodzaje przebarwień skóry z czasem potrafią same zanikać, jednak w większości przypadków wymagają ingerencji kosmetologa lub dermatologa. Odpowiednia pielęgnacja domowa z wykorzystaniem preparatów wybielających w połączeniu z zabiegami gabinetowymi pozwoli nam cieszyć się piękną i zdrową skórą przez długie lata.

W październiku wszystkie zabiegi na PRZEBARWIENIA aż 20 % taniej!!! 

Jeśli nie chcesz więcej klikać, chwyć telefon i zapytaj o ofertę pod numerem telefonu 660 954 141.

Laboratorium Piękna
Medycyna Estetyczna i Kosmetologia

ul.Brzeska 7a
67-200 Głogów
tel.660 954 141
poczta@laboratoriumpiekna.pl
facebook.com/LaboratoriumPieknaGlogow

Zapraszamy!